Providing you the best range of premium fox georgette saree, pure satin ajrakh printed saree wholesaler, celebrity style fancy saree manufacturer, bollywood alia bhatt printed sarees, pure satin georgette silk saree and ajrakh printed satin saree with effective & timely delivery.











₹ 1300 / PieceGet Latest Price
| Fabric Type | Poly Georgette |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With blouse piece |
| Pattern | Embroidered |
| Brand | Mahant creation |
| Saree Length | 6.5 m |
| Blouse Stitch Type | Unstitched |
| Wash Care | Machine wash |
| Country of Origin | Made in India |
*BLACK QUEEN*
Premium Faux Georgette Fabric With 3 Needle Heavy Embroidery Work (Back Lace For Support)
Faux Georgette Blouse Having Beautiful Multi Work On Sleeves
Price ~ *1300 rs(Un-Stitch Blouse)*
#believeinquality












₹ 650 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Silk |
| Pattern | Printed |
| Set Content | With blouse piece |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Country of Origin | Made in India |
*Restrock Our Super Hit Degine*
*Launching Wonderful Catalogue *
*Fabric* - *Pure Satin with Ajrak printed Sarees rich Pallu with heavy tussles*
Rate - *650/-* Only
8 Pcs set
Ready Stock
Single Also
BULK STOCK
*We Always Trust in Quality*






₹ 899 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Chinon |
| Occasion | Party wear |
| Color | Pink |
| Pattern | Printed |
| Wash Care | Dry clean |
| Country of Origin | Made in India |
*CELEBRITY STYLE SAREE*
SUPER HIT HO SOFT FABRIC WITH FLOWER DESIGNE
PRINT ALL OVER
WORK :-RICH STONE ZARKHAND BORDER CUT WORK 5.50 MTR
ALONG WITH BLACK SATIN BLOUSE 0.90 MTR
WEIGHT:-380 GRAMS
*RATE :-849/-*




₹ 650 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Satin |
| Product Name | Satin saree |
| Brand | Mahnat creation |
| Color | Red |
| Occasion | Party Wear |
| Country of Origin | Made in India |
New Design Launch
Fabric - Original Japan Satin (Devsena satin)
work - Digital print
Saree length - 6.30 meter (with digital Print blouse)
Blouse Fabric - Original Japan Satin (Devsena satin)
Rate - 650/-











₹ 1400 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Embroidered |
| Color | Pink |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Wash Care | Dry clean |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Blouse Fabric | Silk |
| Make | Machine Made |
| Do You Fulfill Sample Orders | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
New design ||
Pure Sattin georgett silk saree in Red color saree with silver codding sequence work in saree with beautiful work blouse as shown
Price (₹) 1400/- only
Ready stock






₹ 499 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Silk |
| Print Type | Digital Print |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Saree Width | 44 in |
| Set Contents | With Blouse Piece |
| Color | Blue |
| Pattern | All Over Print |
| Border Type | Printed Border |
| Blouse Fabric | Silk Blend |
New AJRAKH
saree satin silk
new supar AJRAKH saree
Lagdi pure satin Silk saree
*Price499
*Length-6.30 mtr with blouse*
*Width-44 inches*
*Fabric PREMIUM SATIN SILK*
*saree weight 800 gram*
*single ready*
*bulk ready*












₹ 599 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Satin |
| Print Type | Digital Print |
| Finish Type | Glossy |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Saree Width | 44 in |
| Set Contents | With Blouse Piece |
| Blouse | With Blouse |
| Color | Blue |
| Work | Diamond work |
*Satin Saree Collection*
Let the soft touch of silk and blooming florals carry your elegance, effortlessly.
*Saree*
Saree Fabric : Dull Satin
Saree Work : Floral Printed
Saree Length : 5.5 meter
*Blouse(Unstitched)*
Blouse Fabric : Moonga Silk
Blouse Work : Plain
Blouse Length : 1 meter
Weight : 0.600 kg
*Rate : 599*
#sareecollection #dullsatinsaree #floralsaree #printedcollection #indiansarees #yellowsaree #satinsareescollection #silksaree #printedsaree #moongasilk #fashion #mumbaisaree









₹ 750 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Satin |
| Color | Multiple colours |
| Pattern | Plain |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Set Content | With blouse piece |
| Occasion | Party Wear |
| Blouse Stitch Type | Unstitched |
| Make | Machine Made |
| Blouse Fabric | Satin |
| Wash Care | Machine wash |
Presenting u Saree for *Marriage Season*…!!!
Stay beautiful with our new satin saree collection with beautiful lace latkan border in pallu ……
*Fabric : NAYLON JAPAN SATIN (DEVSENA)*
*Work* : beautiful latkan border with piping
*Blouse Fabric* :- Malbari contras weaving blouse
16 beautiful colors
*SAREE :* 5.5 Meter.
*BLOUSE :* 0.80 Meter. (Malbari weaving)
*simple saree RATE : 750/-*
*1 Min Ready to Wear Saree on Order Rate : 800/-*
*Booking compulsory required of Ready to wear saree*




₹ 699 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Satin |
| Occasion | Party wear |
| Color | Red |
| Pattern | Printed |
| Wash Care | Handwash |
| Country of Origin | Made in India |
New Design Launch
Fabric - Original Japan Satin (Devsena satin)
work - Digital print
Saree length - 6.30 meter (with digital Print blouse)
Blouse Fabric - Original Japan Satin (Devsena satin)
Rate - 699/-








₹ 699 / PieceGet Latest Price
| Color | Green |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With blouse |
| Brand | Mahant creation |
| Make | Machine Made |
| Blouse Fabric | Satin |
| Wash Care | Machine wash |
| Country of Origin | Made in India |
New Design Launch
Fabric - Original Japan Satin (Devsena satin)
work - Digital print
Saree length - 6.30 meter (with digital Print blouse)
Blouse Fabric - Original Japan Satin (Devsena satin)
Rate - 699/-






₹ 699 / PieceGet Latest Price
| Color | Blue |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Make | Hand Made |
| Blouse Fabric | Satin |
| Wash Care | Dry clean |
| Country of Origin | Made in India |
New Design Launch
Fabric - Original Japan Satin (Devsena satin)
work - Digital print
Saree length - 6.30 meter (with digital Print blouse)
Blouse Fabric - Original Japan Satin (Devsena satin)
Rate - 699/-












₹ 750 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Printed |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Set Content | With blouse piece |
| Occasion | Party Wear |
| Blouse Stitch Type | Unstitched |
| Make | Machine Made |
| Blouse Fabric | Satin |
| Wash Care | Dry clean |
| Country of Origin | Made in India |
*🌷Satin Saree Collection🌷*Pearl-Edged Floral Satin Saree 🪸*Saree*Saree Fabric : Satin Silk Saree Work : Floral Print With Pearl Lace BorderSaree Length : 5.5 meter *Blouse(Unstitched)*Blouse Fabric : BangloryBlouse Work : PlainBlouse Length : 1 meterWeight : 0.850 kg*Rate : 750*#sareecollection #satinsaree #floralsaree #printedcollection #indiansarees #satinsareescollection #silksaree #printedsaree #fashion #mumbaisaree








₹ 1000 / PieceGet Latest Price
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Set Content | With blouse piece |
| Occasion | Party Wear |
| Blouse Stitch Type | Unstitched |
| Make | Machine Made |
| Blouse Fabric | Satin |
| Wash Care | Dry clean |
| Country of Origin | Made in India |
New arrivals Satin Christmas Pure Georgette fabric with embroidered worked with SEQUNCE with new trending color with running blouse Rate ~1000 only#saree#sari#puregeorgette









₹ 650 / PieceGet Latest Price
| Color | Blue |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Brand | With blouse piece |
| Make | Machine Made |
| Blouse Fabric | Satin |
| Blouse Length | 1 mtr |
| Wash Care | Dry clean |
| Country of Origin | Made in India |
New Design Launch
Fabric - Original Japan Satin (Devsena satin)
work - Digital print
Saree length - 6.30 meter (with digital Print blouse)
Blouse Fabric - Original Japan Satin (Devsena satin)
Rate - 699/-





₹ 699 / PieceGet Latest Price
| Color | Red |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With blouse piece |
| Brand | Mahant creation |
| Make | Machine Made |
| Blouse Fabric | Satin |
| Blouse Length | 0.8 mtr |
| Wash Care | Handwash |
| Country of Origin | Made in India |
*Pure Japan Satin Sarees With Pearl Lace*
*Best Quality Fabric*
_Collection of Satin,Pure Satin Sarees in Beautiful Prints._
*_Satin sarees have a regal appeal that makes them perfect for special occasions. The beautiful sarees have an appeal beyond looks as their soft look makes them comfortable to wear. The sarees can be heavy yet they are considered beautiful because of their magical shine and soft Feel._*
*Saree*
Saree fabric : Heavy Japan Satin
Saree work : *Printed With Moti Lace* Pearl Lace saree
Saree length : 5.5 Mtr
*Saree Weight: 0.680 Kg*
*Blouse*(Unstitched)
Blouse fabric : *Mono Banglory* ( *1 meter Full Length* Unstitched)
Color: Black
Type: Unstitched attached With Saree
*Price : 699/-With Pearl Lace*
: 649/- Without Lace Border
*Export Quality Fabric*
*Available Colors: Single*
#satinsaree #japansatinsaree #designersaree #latestsareecollection #wintercollection #printedsatin #sareelove #trendysaree #westernsaree #floralprint #latest
#holidesign #colorfulsaree
*Best Quality Assured*
*Book Here*












₹ 699 / PieceGet Latest Price
| Color | Green |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With blouse piece |
| Brand | Mahant creation |
| Make | Machine Made |
| Wash Care | Handwash |
| Country of Origin | Made in India |
| Blouse Fabric | Silk |
*Satin Saree Collection*
Step into a garden of glamour with this stunning satin floral printed saree.
*Saree*
Saree Fabric : Satin Silk
Saree Work : Floral Printed
Saree Length : 5.5 meter
*Blouse (Unstitched)*
Blouse Fabric : Mono Benglory
Blouse Work : Plain
Blouse Length : 1 meter
Weight : 0.720 kg
*Rate : 699*
#saree #satinsaree #floralsarees #bloominstyle #silk #sareegoals #ownthedrape #lemonyellowsaree #sareeobsession #sareecollection #printedsaree #mumbaisaree #sari









₹ 699 / PieceGet Latest Price
| Color | Blue |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Set Content | With blouse piece |
| Brand | Mahant creation |
| Make | Machine Made |
| Blouse Length | 0.8 |
| Wash Care | Machine wash |
| Country of Origin | Made in India |
| Blouse Fabric | Silk |
New Design Launch
Fabric - Original Japan Satin (Devsena satin)
work - Digital print
Saree length - 6.30 meter (with digital Print blouse)
Blouse Fabric - Original Japan Satin (Devsena satin)
Rate - 699/-


Savaj Milan Ashokbhai (CEO)
Mahant Creation
Ground Floor, 307, Satyanarayan Society, Near Murgha Kendra,Kapodra, Surat - 395010, Gujarat, India















