Offering you a complete choice of products which include heavy traditional soft lichi silk saree with unstiched blouse piece black, mul mul sartin saree, pure satin silk saree, fancy satin chiffon saree and satin silk saree.













₹ 599 / PieceGet Latest Price
| Fabric Type | Soft Silk |
| Pattern | Zari Woven |
| Occasion | Wedding Wear |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Silk Type | Lichi Silk |
| Wash Care | Dry clean |
| Set Content | With Blouse Piece |
| Make | Machine Made |
| Do You Fulfill Sample Orders | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
*Catalogue* :- PAITHANI
*Fabric*: HEAVY RICH LICHI TYPE COTTON SILK DESIGN & JEQUARED WEAVING RICH HEAVY BORDER WITH JACQURD BLOUSE AND *CHIT PALLU* CONCEPT…
*Saree Length*: 5.50 Meter
*Blouse Piece Length*: 0.80 Meter
*Price*:599(FIX)
SINGLE AVAILABLE
*Saree look Rich lichi cotton silk With Beautiful Tone colour saree*
SUPREME QUALITY PRODUCT









₹ 830 / PieceGet Latest Price
| Fabric | Satin |
| Finish Type | Glossy |
| Occasion | Casual Wear |
| Pattern | Printed |
| Work | Plain |
| Saree Length | 5.5 m (separate blouse piece) |
| Blouse | With Blouse Piece |
| Color | 10 Colours |
| Set Content | With blouse piece |
| Brand | MAHANT CREATION |
Mahant creation
*NEW COLLECTIONS**Brand : SR* Catalogue - *MUL-MUL SARTIN**NEW PRINTING STYLE**Digine : 10**PRICE : 830+$**Single available**Most Awaited Catalogue**FIRST COME FIRST SERVE**READY STOCK**WE ALWAYS TRUST IN QUALITY*









₹ 649 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Printed |
| Traditional Name | SATTIN SILK |
| Silk Type | SATTIN SILK |
| Color | 9 colour |
| Work | PRINTED |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Brand | MAHANT COLLECTION |






₹ 1499 / PieceGet Latest Price
| Embroidery Type | Thread Work |
| Drape and Length | 5.5 Yards |
| Blouse Material | Chiffon or Crepe Blouse |
| Occasion | Party Wear |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Color | Blue |
| Work | Embroidered |
| Set Content | With blouse piece |
| Brand | Mahant creation |
| Make | Machine Made |
*Embrace your femininity & make a statement with our stunning beats and savroski work partywear saree.*
*Details*
*Fabric-Pure two tone Fandy satin with self jacquard*
*Size*
*Saree-5.5 mtr*
*Blouse-1 mtr*
*Pattern-*
*1-Savroski and beats work border in saree with pallu work*
*2-self jacquard Pattern in saree and blouse*
*3-full savroski work in blouse*
*NEW MSP-1499/-*












₹ 250 / PieceGet Latest Price
| Pattern | Plain |
| Color | 12 colour |
| Saree Length | 6.3 m (with blouse piece) |
| Occasion | Party Wear |
| Brand | MAHANT CREATION |


Savaj Milan Ashokbhai (CEO)
Mahant Creation
Ground Floor, 307, Satyanarayan Society, Near Murgha Kendra,Kapodra, Surat - 395010, Gujarat, India



